Blog Lifestylowy

Porady z życia wzięte

Każdy z nas z pewnością jest w stanie wskazać przynajmniej kilka elementów, z których składa się rower. Najprawdopodobniej będą nimi: rama, kierownica, siodełko, bagażnik.. Ale czy wiesz o tym, że na budowę roweru składa się blisko 30 różnych elementów? Postanowiliśmy dzisiaj wymienić najważniejsze z nich oraz je krótko opisać. Zapraszamy do lektury:

Najpopularniejsze części rowerowe:

Rama, rama górna, rura podsiodłowa, główka ramy, siodełko, kierownica, chwyt, koło, obręcz, opona, piasta, szprychy, łańcuch, mechanizm korbowy, pedały, przerzutka przednia, przerzutka tylna, manetka, dźwignia hamulca, zacisk hamulca oraz tarcza hamulcowa.

Inne części rowerowe, o których warto wspomnieć:

Sztyca podsiodłowa, wspornik kierownicy, widelec amortyzowany, kaseta, tarcza mechanizmu korbowego, damper.

Co powinieneś wiedzieć o napędzie rowerowym?

Konstrukcja napędu składa się z zębatki, przekładni łańcuchowej, łańcucha oraz mechanizmu korbowego z pedałami. Ważnymi elementami są również przerzutki sterowane za pomocą dźwigni (manetek).

Z czego składa się układ hamulcowy?

Układ hamulcowy roweru składa się z dźwigni/klamek hamulcowych, szczęk lub zacisków, klocków hamulcowych oraz tarczy hamulcowej.

Amortyzatory – ważny element wyposażenia

Amortyzatory tłumią drgania, poprawiając komfort jazdy rowerzysty. Zwykłe rowery szosowe zazwyczaj ich nie posiadają. Spotkamy je za to praktycznie w każdym rowerze MTB. Dobre amortyzatory ułatwiają pokonywanie różnych przeszkód gwarantując wygodę i bezpieczeństwo kierującemu.

Inne dodatkowe elementy wyposażenia oraz akcesoria rowerowe

W zależności od indywidualnych preferencji, rowerzysta może doposażyć swój pojazd o dodatkowe elementy takie jak dzwonek, licznik elektroniczny, lusterko, dodatkowe oświetlenie oraz odblaski, uchwyt na telefon, koszyk na bidon, bagażnik itp. Możesz je kupić odwiedzając dowolny sklep z częściami rowerowymi. Osoby, które podróżują jednośladami nieco częściej, powinny zainteresować się również zakupem narzędzi niezbędnych do ich naprawy. Są nimi multitoole, klucze, zestawy naprawcze itp. Każdy rowerzysta powinien mieć również przy sobie sprawną pompkę na wypadek problemów z oponami.

RELATED ARTICLES

fotowoltaika3

5 rzeczy, których mogłeś nie wiedzieć o fotowoltaice

Temperatura nie wpływa na ilość energii słonecznej przechwytywanej przez panele słoneczne. W zimie jest jeszcze wystarczająco dużo światła słonecznego, aby zasilić przeciętny dom. Dopóki jest słońce, panele słoneczne zamieniają energię słoneczną w energię elektryczną, niezależnie od klimatu. W przypadku paneli słonecznych możesz zobaczyć zwrot z…

iphone8

Gdzie szukać serwisu iPhone?

Gdzie skierować swoje kroki, gdy potrzebujemy usług serwisu iPhone? Gdzie szukać odpowiedniego serwisu dla siebie? Gdzie skierować swoje kroki w poszukiwaniu serwisu iPhone? Podpowiadamy! Pytamy wśród znajomych Na początek warto ustalić, czy przypadkiem ktoś z naszych znajomych nie jest w stanie polecić nam godnego uwagi…

pozyskiwanie klientów biznesowych

Dlaczego tak trudno pozyskać dobrego klienta B2B?

Pozyskiwanie klientów B2B wydaje się być jeszcze trudniejsze od pozyskiwania ‘’zwykłych’’ klientów. Oto niektóre z powodów, dla których tak jest. Złożone produkty Zazwyczaj na rynkach B2B produkty są bardziej skomplikowane. Klienci mają większe oczekiwania w zakresie dostosowywania, integracji, bezpieczeństwa itp. Relacje osobiste Relacje osobiste są…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *